Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    umów termin
realizacji usługi

785 086 844

Spawanie materiałów z aluminium, stali i metalu

Spawanie to proces trwałego łączenia tworzyw poprzez ich rozgrzanie i stopienie w punkcie łączenia. Wykonujemy spawanie aluminium, stali oraz metali. Nasze usługi możemy wykonać na miejscu, u klienta oraz w swojej siedzibie w Skarbimierzu - Osiedle. Posiadamy uprawnienia potrzebne do wykonywania wszystkich usług spawalniczych. Decydując się na naszą firmę, możesz być pewny terminowego wykonania prac i dużej precyzji spawania.

Metody spawania: MMA, MIG/MAG oraz TIG

Istnieje kilka metod spawania przedmiotów. Sposób dostosowuje się do materiału łączonych części. Do najczęściej wykorzystywanych technik zaliczamy:

  • spawanie elektrodą otuloną (MMA). Ta metoda stosowana jest przede wszystkim na budowach ze względu na dostępność przenośnego systemu spawalniczego. Z jej pomocą można łączyć różne stopy metali. 
  • metodę MIG/MAG, gdzie ten pierwszy to osłonowy gaz obojętny, a drugi to osłonowy gaz aktywny. Są one potrzebne do zabezpieczenia jeziorka ciekłego metalu przed gazami atmosferycznymi: tlenem i azotem. W zależności od rodzaju użytego gazu, mówimy o metodzie MIG lub MAG, którymi można opracowywać konstrukcje stalowe. Ten rodzaj spawania łukowego wykorzystuje elektrodę topliwą, która stapia tworzywo w osłonie gazowej. Jego zaletami są: szybkość pracy i możliwość spawania w różnych pozycjach. 
  • technikę TIG, która jest wykorzystywana do łączenia wszystkich rodzajów materiałów. Najlepiej sprawdza się jednak przy spawaniu aluminium. Omawiana metoda wymaga od operatora spawarki dużego doświadczenia i precyzji. 

Skorzystaj z naszej bogatej oferty usług spawalniczych!

 

Spawanie